The following teams are currently participating in our event.

Team Gender Pool
FC STING U9 BOYS (VALDEZ) Boys U9B T1/2
NSU 2015 Kesserwan Boys U9B T1/2
SC Central - Mullen Boys U9B T1/2
SWU Padovan Boys U9B T1/2
Warriors CROXEN U9 Boys U9B T1/2
Selects FC (Knodel) Boys U11B T3/4 Boarded
SWU Janas Boys U9B T1/2
2014 NSU/ELITE (Majed/Fairweather) Boys U11B T1/2 NonBoarded Orange
Drillers (Parmar/Soper) U11 Boys Boys U11B T1/2 NonBoarded Blue
SC Central - Mullin Boys U11B T1/2 NonBoarded Orange
SCOTTISH U11BT2 - 2013 (NCUBE) Boys U11B T2/3 Boarded Orange
Selects (Njie) Boys U11B T1/2 NonBoarded Blue
Spartans 300 Boys U11B T1/2 NonBoarded Blue
SWU Eguren-Echaiz Boys U11B T1/2 NonBoarded Orange
SWU Pucci Boys U11B T1/2 NonBoarded Orange
SWU U11 Boys Janas Boys U11B T1/2 NonBoarded Orange
U10 Mandiwara Warriors Boys U11B T1/2 NonBoarded Orange
SC Central - Cueva Girls U11G T1/2 Boarded
U11 Tier 1 Phoenix Girls U13G T2 Orange
Edmonton Strikers Boys U11B T2/3 Boarded Blue
Foothills (Porto) Boys U11B T3/4 Boarded
Forza FC (Melton) Boys U11B T2/3 Boarded Orange
Inter U10 Boys- Ramsaran Boys U11B T3/4 Boarded
Internazionale (Santoro) Boys U11B T2/3 Boarded Blue
Internazionale U11 Cimino Boys U11B T2/3 Boarded Orange
NSU Hinds Boys U11B T1/2 NonBoarded Blue
NSU U11B Avila Boys U11B T3/4 Boarded
NSU-Viktoria Elite U11B Antipan Boys U11B T2/3 Boarded Blue
Selects FC (Sim) Boys U11B T2/3 Boarded Blue
BTB U10 Munoz Girls U11G T2/3 Boarded
Edm Scottish United SC U11 T2 Girls (Veldhuisen) Girls U11G T2/3 Boarded
Impact 2013G (Dmytruk) Girls U11G T1/2 Boarded
Inter U11G Falcone Girls U11G T1/2 Boarded
Scottish United (Janicki/Grewal) U10GT2 2014 Girls U11G T2/3 Boarded
Sting FC (Goulet-Sorenson) Girls U11G T2/3 Boarded
Sting FC Klimaszewski Girls U11G T1/2 Boarded
Warriors U10 Mitchell Boys U11B T2/3 Boarded Orange
AK Academy 2011B Boys U13B T2 Green
KC Trojans-Johansen Tier 2 Boys U13B T2 Orange
North Side United- Antipan Boys U13B T1
NSU U13B - Rojas Boys U13B T2 Green
NSU U13B Gajic Boys U13B T2 Orange
Phoenix U13 Boys T2A Boys U13B T2 Blue
SC Central - Lima Boys U13B T2 Blue
SC Central - Navy Boys U13B T2 Orange
Scottish Hernandez/Acevedo Boys U13B T1
SCOTTISH U13B - 2011 (DECKER) Boys U13B T2 Green
Scottish U13B 2011 (Barbosa) Boys U13B T1
Scottish U13BT2 - 2012 (Morgan/Westergaard) Boys U13B T2 Blue
Scottish United (Janicki) U13B 2012 Boys U13B T2 Orange
Spartans olympians Boys U13B T2 Orange
Spruce Grove Saints Suglo Boys U13B T2 Orange
St Albert Impact (Oosterhuis) Boys U13B T2 Blue
Warriors Compton Boys U13B T2 Green
BTB WFC Samura U13G Girls U13G T2 Blue
BTB WFC U13 Girls-Virk/Parmar Girls U13G T2 Orange
Juventus 2011 T1 Munoz Girls U13G T1
Juventus T2 Munoz Girls U13G T2 Orange
KC Shanks Girls U13G T2 Blue
KC Trojans (Rodrigues) Girls U13G T2 Blue
Phoenix Regehr/Karosan Girls U13G T2 Blue
Scottish United U13G T1 (Cleasby) Girls U13G T1
Selects FC (Nemec) Girls U13G T2 Blue
Selects FC - U13G - Denam Girls U13G T2 Orange
Spruce Grove Saints Girls U13G T2 Blue
St Albert Impact 2011 (Oosterhuis) Girls U13G T1
Sting FC (Gill) U13G T1 Girls U13G T1
NSU U13B T3A PRASAD Boys U13B T3/4
Scottish U13BT2/3 - 2012 Martin Boys U13B T3/4
Sting FC (Palombi) Boys U13B T1
Warriors (Stojanov) Boys U13B T3/4
Warriors u13 Boys (McClelland) Boys U13B T3/4
AK Academy- Osorio/ De Paz Boys U15B T2 Orange
Drillers Black Knights Boys U15B T2 Blue
Impact 2009 Nally Boys U15B T2 Red
Impact 2010 Boys (T1) Boys U15B T2 Orange
Internazionale U15B T2 Kozar Boys U15B T2 Red
KC Trojans U15 Guerrero Boys U15B T2 Orange
NSU (2009) | Dominguez Boys U15B T2 Red
Phoenix 2010 Boys - Eremenko Boys U15B T2 Red
Saints U15A Stelter Boys U15B T2 Blue
SC Central - Nyirenda Boys U15B T2 Blue
Spruce Grove Saints Boys U15B T2 Orange
Warriors - De Benedetto (B) Boys U15B T2 Blue
Impact U15 2010 Girls van Essen Girls U15G T2 Orange
INTER U15G Mateluna Girls U15G T2 Orange
NSU-Contreras Girls U15G T2 Orange
Spartan FC U15 Tolentino Girls U15G T2 Blue
Warriors - De Benedetto (G) Girls U15G T2 Blue
Warriors U15 Girls (Osundwa) Girls U15G T2 Orange
NSU Escamilla Girls U15G T2 Blue
Phoenix FC U15 Tier 3- Pietraszko Girls U15G T2 Blue
2007 NSU/Viktoria (MAJED/Pananos) Boys U17B T1/2 Orange
Drillers U17B Tansowny Boys U17B T1/2 Blue
NSU Haymour Boys U17B T1/2 Blue
NSU U17 Hinds Boys U17B T1/2 Blue
NSU/Viktoria (Charpentier/Majed) Boys U17B T1/2 Orange
SC Central - Sweiger Boys U17B T1/2 Blue
Spartans Warriors 07 Boys U17B T1/2 Orange
St. Albert Impact U17 T1 Clarke Boys U17B T1/2 Orange
Edmonton Sting FC (Matthiesen) Girls U17G T2
FC Viktoria Girls U17G T1
Impact U17T1 (Jahns) Girls U17G T1
internaziolane u17 tier 2 Girls U17G T2
Phoenix FC U17 T1 (Tennant) Girls U17G T1
Scottish 2008s Girls U17G T2
Spruce Grove Saints (OShea) Girls U17G T2
Sting FC (Moses) Girls U17G T1
TRSA KAOS Girls U17G T2
Warriors (Wilson/Hamill) Girls U17G T1
Warriors 2010 Urquia Girls U17G T2
Copa Edmonton

Locations

South Soccer Center #10
6520 Roper Road
South Soccer Center #11
6520 Roper Road
South Soccer Center #12
6520 Roper Road
South Soccer Center #14
6520 Roper Road
South Soccer Center #9
6520 Roper Road
Edmonton Soccer Dome T1
3105 101 Street SW
Edmonton Soccer Dome T2
3105 101 Street SW
Edmonton Soccer Dome T3
3105 101 Street SW